ZABALÍME VÁM I SLONA

Nasávaná kartonáž

Nasávaná kartonáž

Produkty z nasávané kartonáže představují významnou skupinu obalů se širokým spektrem jejich použití. Jelikož jsou vyráběny z recyklo-vaného papíru a kartonu, nepředstavují pro životní prostředí žádnou ekologickou zátěž. Samotné obaly z nasávané kartonáže jsou taktéž 100% recyklovatelné, neobsahují kovy ani plasty a jsou plně biologicky odbou-ratelné. Jejich velkou výhodou je nízká hmotnost (v řádech desítek gramů) a příznivá cena. Vzhle-dem ke své konstrukci jsou obaly z nasávané kartonáže snadno stohovatelné, díky tomu dochází k úsporám místa v průběhu skladování a přepravy.

Rozlišujeme 3 hlavní skupiny obalů z nasávané kartonáže:

  • průmyslové obaly
  • zahradnické produkty
  • potravinářské obaly

Průmyslové obaly

Produkty z nasávané kartonáže určené pro průmysl jsou v převážné míře vyrobeny z recyklovaného papíru a lepenky. Dle typu baleného výrobku a požadavků na obal se mění i poměr vstupního materiálu (lepenka/papír). Tento typ obalu má ideální vlastnosti, jelikož tlumí otřesy a zároveň ochraňuje výrobek při skladování a přepravě k zákazníkovi. Tyto obaly mají vynikající antistatické vlastnosti a zajišťují mnohem lepší ochranu zboží než konvenční obaly z polystyrenu nebo extrudo-vaného polyetylenu. Ideální použití je pro jemné elektronické zařízení.

Zahradnické produkty

V zahradnictví se převážně využívají tácy, kelímky a různé zahradnické nádoby určené pro růst semen a malých sazenic. Použitý vstupní materiál je směs recyklovaného papíru a lepenky. Materiál je 100% netoxický a biologicky odbouratelný.

Potravinářské obaly

Z nasávané kartonáže může být vyrobeno široké spektrum obalů a nádob na potraviny. Nádoby jsou vodovzdorné a odolávají olejům. Obaly mohou být používány v mikrovlnných zařízeních až do teplot 200°C. Nasávaná kartonáž má vyni-kající tepelně izolační vlastnosti a díky tomu je ideální pro použití na teplé i studené potraviny. Spektrum potravinářských obalů je velmi obsáhlé, nejčastěji jsou však využívány pro balení vajec, nápojů, vína, ovoce a instantních potravin. Další možné využití jsou svačinové boxy a jednorázové nádobí (talíře, kelímky apod.) Vstupní materiál je čistý papír.

Průmyslové obaly Potravinářské obaly

 Jdi na Nasávaná kartonáž